Умови депозитів в банках України

Залучення вкладень грошей від фізичних та юридичних осіб є однією з найбільш важливих операцій банків. Відмітимо, що безпосередньо робити саме такі фінансові маніпуляції є право  виключно у банківських установ. Саме дякуючи залученим у вклади грошових коштів юридичних та фізичних осіб банки можуть здійснювати і інші фінансові операції. Таким чином, правове регулювання вказаних у договорі відносин має надзвичайно важливе значення.

У відповідності до закону України «Про банки» депозит - це кошти в безготівковій чи готівковій формі, у валюті України або в іноземному еквіваленті. Вкладені кошти вкладаються громадянами на їх іменних рахунках у тому ж банку на договірних засадах на певний вказаний в договорі період зберігання або без будь-якого терміну і мають бути виплаченими власнику рахунка відповідно до законодавства України та умов договору. Що слід знати про депозити в банках України – читайте далі. 

Відповідно до чинного законодавства, правове регулювання значної кількості питань відносно депозитних операцій є добровільним. Це значить, що обидві сторони початково все узгоджують в документі договору. Варто також не забувати, що додавання грошей на депозитний рахунок вимагає дотримання певних важливих умов.

Чого рекомендується дотримуватись перед внесенням грошей в банк 

Так, наприклад, договором депозиту може бути передбачено повернення вкладнику раніше внесених депозитних коштів на інших умовах. Такі депозитні вкладення називаються умовними. В будь-якому випадку, умови повинні відповідати чинному законодавству. У випадку попереднього визначення терміну внесення коштів, подібні депозити мають назву строкових. Якщо строки зберігання умовних вкладів не вказано, то вони класифікуються як вклади на вимогу.

Те, що зазначається в договорі:

  1. Вид вкладання депозиту.
  2. Кількість коштів, що вноситься на особистий депозитний рахунок клієнта.
  3. Повний термін актуальності договірного документу.
  4. Встановлений розмір і алгоритм сплати процентів чи прибутку в іншій доступній формі, умови перевірки їх актуальності, а також відповідальність банку та вкладника.
  5. Умови, які роблять можливим передчасне розірвання домовленості клієнта з банком.

Кошти можна вкладати виключно на рахунки в банки

Сьогодні існує достатньо значна кількість банківських установ, які пропонують вкласти в них гроші на депозит. Проте, далеко не кожен з таких банків може похвалитися дійсно якісними можливостями отримання надійного прибутку за відсотками. Рекомендується не виконувати довгих пошуків і звернути особливу увагу на максимально перевірені банки на ринку. В сфері грошових внесків досвідчений банк повинен працювати не перший рік і відрізнятися істотним досвідом. Фахівці кваліфікованих банків кожного дня вивчають і аналізують фінансовий ринок. Всі такі дані беруться в розрахунок при формуванні умов надання депозитних рахунків.

Підібрати надійного постачальника фінансових послуг реально шляхом дослідження лідерів фінансової сфери країни. До абсолютно будь-якого клієнта повинен бути індивідуальний підхід. Обов'язкові консультації в робочий час також мають місце бути.

Дата публикации: 
16/04/2020 - 21:15